انواع بازاریابی محتوا

انواع بازاریابی محتوا را بشناسیم!

در دنیای اینترنت و دیجیتال مارکتینگ، محتوا حرف اول را می زند. محتوا، دارایی با ارزشی محسوب می شود که می توان آن را برای رقابت در عرصه بازاریابی به کار گرفت. می توان گفت محتوا همان اطلاعاتی است که می خواهید برای شناخت بیشتر کاربران از برند خود، در اختیار آنها بگذارید. در این مقاله قصد داریم به معرفی انواع بازاریابی محتوا بپردازیم. با ما همراه باشید.

بازاریابی محتوا چیست؟

اجرای استراتژی محتوا مزایای بسیاری دارد که می تواند منجر به رشد و توسعه کسب و کارها و افزایش فروش و موفقیت آنها شود. استفاده از بازاریابی محتوا باعث می شود محتوایی با ارزش که ارتباط کاملی با موضوع کسب و کار دارد خلق کنید. اگر این شیوه بازاریابی به درستی اجرا شود، مخاطبان جدیدی جذب کسب و کار شما خواهند شد.

محتوای ارزشمند و با کیفیت می‌ تواند مخاطبان بیشتری را به سمت نام تجاری شما جذب کند. اطلاعاتی که می خواهید در دسترس مخاطب قرار بدهید تا در رابطه با حوزه تخصصی شما آگاهی بیشتری داشته باشد، در این دسته از بازاریابی قرار می گیرد. شیوه تولید محتوای شما می تواند کاربر را به استفاده از خدمات یا محصولات شما ترغیب کرده و علاوه برتجربه خریدی موفق، لذت شیرین کسب دانش را به آنها انتقال دهد.

انواع بازاریابی محتوا

انواع بازاریابی محتوا

دنیای بی پایان و رو به پیشرفت دیجیتال و همچنین حوزه وب، کیفیت محتوا بخش عمده ای از موفقیت یا شکست یک نام تجاری را تشکیل می دهد. شما به عنوان عاملین یک کسب و کار باید بدانید محتوای مناسب وب سایت شما از چه جنسی باید باشد و در چه زمانی به انتشار برسد.

با پیروی از استراتژی های از پیش تعیین شده و استفاده از مدل های بازاریابی محتوا می توانید به بهترین شیوه بازاریابی دست پیدا کنید. در ادامه به بررسی چند نمونه از متداول ترین شیوه های این نوع بازاریابی خواهیم پرداخت. با توجه به این موارد می توانید مناسب ترین شیوه را برای کسب و کار خود انتخاب و به تولید و انتشار محتوا در آن حیطه بپردازید.

  • اینفوگرافیک

این نمونه ها با استفاده از ساده تر کردن آمارها و اطلاعات پیچیده در قالب تصاویر، باعث بالا بردن اطلاعات مخاطب خواهند شد. جذابیت بصری در این نوع از انواع بازاریابی محتوا می تواند به جذب مخاطب و ورود به عرصه انتشار ویروسی کمک کند. فهم راحت، امکان ارسال آسان و انتقال اطلاعات بالا در حجم کم می تواند از بارزترین ویژگی های Infographic باشد.

انواع بازاریابی محتوا
  • محتوای طولانی

به محتوایی اطلاق می شود که حداقل کلمات آن ۲ هزار کلمه باشد و به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار بگیرد. این دسته از انواع بازاریابی محتوا تا حدود ۱۵ هزار کلمه قابلیت گسترش دارد. به صورت سریالی منتشر می‌ شود و غالبا از کاربران خواسته می ‌شود برای مطالعه ادامه هر مطلب، فرمی که در سایت قرار داده شده را تکمیل نمایند. انجام روند و ادامه دار بودن انتشار، به برقراری تعامل با مخاطب کمک بزرگی خواهد کرد. در واقع می توان گفت محتوای طولانی بازدیدکنندگان وفادار را به شما می شناساند.

  • مقاله‌ی سفید

وایت پیپرها دارای ویژگی هایی هستند که با خلق آن ها می ‌توان کاربران بسیار زیادی را به وب سایت جذب کرده و آن ها را تبدیل به بازدیدکنندگاه دائمی کنید. در این مقاله ها، متن مانند روایت و داستان گونه بیان  می شود. مطالب کاملا علمی و آموزشی و بدون در نظر گرفتن نظرات شخصی بیان خواهند شد. حداقل ۵-۶ صفحه هستند و برای صاحبین کسب و کار که به دنبال آموزش موضوعی خاص هستند طی پروسه ای زمان بر، تهیه می شوند.

تمرکز، مشکل اصلی کسب و کار شما را حل می کند. با تمرکز به بسیاری از محتواها، شور و شوق و ایده هایی در مورد چگونگی حل مشکل دست خواهید یافت. «لورا فیتتون»

  • اینفلوئنسر مارکتینگ

غالبا اینفلوئنسر به کسی اطلاق می شود که بتواند با رفتار و گفتارش بر روی تصمیم عده زیادی از افراد تأثیر بگذارد. بازاریابی از طریق افراد تأثیرگذار، از متد خاصی پیروی می کند. محتوایی که توسط تولید کنندگان محتوای متنی برای این افراد تولید می‌ شود، با برخورداری از استانداردهای لازم می تواند پیام کسب و کار و برند شما را به مخاطب منتقل کند. این مورد از انواع بازاریابی محتوا می تواند مخاطبین شما را به انجام کارهایی مانند خرید، دانلود، ثبت نام و یا تعامل ترغیب کند.

  • کتاب الکترونیکی

Ebookها را می توان با توجه به حجم محتوا و مدت زمانی که برای تهیه و تولید آن صرف می شود، شبیه به مقالات سفید دانست. اما تفاوت این دو مدل از انواع بازاریابی محتوا را می توان زبان بیان آنها به شمار آورد. کتابهای الکترونیکی از لحنی صمیمانه تر نسبت به مقاله سفید برخوردار هستند. شما می‎ توانید در این محتوا از لحنی صمیمانه و طنز آلود برای انتقال اطلاعات استفاده کنید.

ای بوک ها با برخورداری از هنرهای بصری، مطالب کوتاه و محتوایی آموزنده، طرفداران زیادی دارند. افزایش لیدهای سایت از دیگر مزایای این شیوه تولید محتوا است، در واقع با ایجاد دکمه دانلود رایگان و فرم ثبت اطلاعات، کاربر ترغیب به دانلود شده و حاضر به ثبت مشخصاتی مانند ایمیل و شماره تلفن خواهد شد.

انواع بازاریابی محتوا

جمع بندی

محتوا، پادشاه بازاریابی محسوب می شود و با آگاهی از اینکه کدامیک از انواع بازاریابی محتوا مناسب کسب و کار شماست، می توانید به بهترین شیوه بازاریابی دست یابید. تهیه و تولید محتوای مورد نیاز برای سایت شما، تنها به وسیله تیم تولید محتوای حرفه ای و زبده قابل انجام است. اشراف و آگاهی از شیوه های تولید و انواع محتوا، دانش سئو و بهینه سازی موتور جستجو و همچنین شناخت کافی در مورد برند و مخاطبین هدف آن، د رکنار هم می تواند به محتوایی قوی و کارآمد منجر شود. ما در شرکت فرداد ارتباطات شایق، به تولید و انتشار محتوای مورد نظر نیاز شما مطابق با استراتژی بازاریابی کسب و کارتان می پردازیم.

اجرای استراتژی محتوا مزایای بسیاری دارد که می تواند منجر به رشد و توسعه کسب و کارها و افزایش فروش و موفقیت آنها شود. استفاده از بازاریابی محتوا باعث می شود محتوایی با ارزش که ارتباط کاملی با موضوع کسب و کار دارد خلق کنید.

در این مقاله ها، متن مانند روایت و داستان گونه بیان  می شود. مطالب کاملا علمی و آموزشی و بدون در نظر گرفتن نظرات شخصی بیان خواهند شد.

اترك تعليقاً

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني. الحقول الإلزامية مشار إليها بـ *

AR
Scroll to Top