لوگو موشن چیست

لوگوموشن چیست و چه کاربردی دارد؟

مقدمه

لوگو یا آرم تجاری یک کسب و کار مانند قلب برای بدن از اهمیت بالایی برخوردار است؛ اما در این مقاله می‌ خواهیم به اهمیت لوگو موشن بپردازیم. لوگو موشن یا آرم استیشن یا لوگو اینترو فرایندی‌ است گرافیکی که در آن تصاویر لوگو با صدا و نمادهای گرافیکی همراه شده، به صورت متحرک در می‌ آید. در ادامه به مفهوم لوگو موشن، مزایا و کاربردهای آن خواهیم پرداخت.

لوگو موشن چیست؟

این روش تبلیغاتی را می‌ توان از دسته‌ موشن گرافیک دانست. استفاده از این ابزار ماندگاری بیشتری در ذهن مخاطب دارد و می‌ تواند به ایجاد اعتمادسازی و برقراری ارتباط کمک کند.

برندهای تجاری موفق از فرصت‌ های جدید برای برقراری ارتباط با مخاطب استقبال می‌ کنند. این فناروری می‌ تواند ابزاری برای ارتباط بیشتر با مخاطب باشد. همان‌ گونه که گفتیم لوگوی یک مجموعه‌ تجاری از اهمیت بالایی برخوردار است. استفاده از آرم استیشن می‌تواند ماندگاری آن را در ذهن مخاطب بیشتر کند. این ابزار در عین ساده بود یکی از پر بازده‌ ترین روش‌ تبلیغاتی است. در یک آرم استیشن با طراحی مناسب و اجرای خلاقانه می‌ توان اهداف مجوعه را در چند ثانیه با استفاده از المان‌ های گرافیکی در اختیار مخاطب قرار داد.


لوگو موشن قلب تپنده برند است.

مزایای استفاده از لوگو موشن

لوگو موشن می‌ تواند تاثیرات بسیار زیادی بر روی فعالیت تجاری داشته باشد. اولین تاثیر قابل توجه ایجاد جذابیت تبلیغات و برندسازی حرفه‌ ای و جذابیت بصری‌ است. همانطور که حتما تا به حال آرم استیشن‌ های بسیاری گوشه‌ ذهن شما جا خوش کرده‌ اند و با شنیدن صدایی مشخص یا اسمی خاص یادآوری می‌ شوند.

از مزایای استفاده از لوگو اینترو می‌ توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • به وجود آمدن پرستیژ کاری و جلب اعتماد مخاطبین و مشتریان
 • ایجاد حس خوشایند در مخاطب به واسطه‌ جذابیت بصری بالا
 • بازدهی بیشتر و موثرتر با هزینه‌ی حداقلی در مقایسه با روش‌ های دیگر تبلیغات
 • امکان اضافه کردن آرم استیشن به تمامی تبلیغات ویدئویی
 • امکان استفاده در تمامی شبکه‌ های اجتماعی

با توجه به مزایای یاد شده این فناوری در مقایسه با دیگر روش‌ های تبلیغات از جایگاه بالاتری برخوردار است. با صرف هزینه‌ای نه چندان زیاد می‌ توانید تصویری متفاوت با رقبا را از برند و کسب‌ و‌ کار در اختیار مخاطب قرار داد و جایگاه فعالیت تجاری را در ذهن آنها تثبیت کرد.

کاربردهای لوگو موشن

یکی از مهم‌ ترین اهداف ساخت لوگو اینترو، مانور تبلیغاتی بر روی لوگوی یک برند تجاری است. در این فناوری ویدئویی خلاقانه توسط برنامه‌ های کامپیوتری با استفاده از لوگوی مجموعه‌ تجاری برای ارائه به مخاطبان ساخته می‌ شود. تاثیرگزاری لوگوی متحرک به مراتب بیشتر از لوگوی ثابت است.

با افزودن شماره تماس، آدرس و شعار تبلیغاتی می‌توان ویدئو اینترو یا اوترو ساخت و از آن در ابتدا یا انتهای ویدئوهای منتشر شده در شبکه‌ های اجتماعی استفاده کرد.

کاربردهای مطرح شده برای لوگوی متحرک را با  هم مرور خواهیم کرد:

 • معرفی و یادآوری برند برای مخاطب با ذهنیتی مطلوب
 • استفاده از آن بعنوان تبلیغی کوتاه و تاثیرگزار
 • قابلیت استفاده در شبکه‌ های اجتماعی و وب‌سایت
 • افزودن به تبلیغات ویدئویی
 • جلب اعتماد مخاطبان
 • افزایش گستره‌ ی مخاطبین
 • ایجاد جذابیت بصری و ماندگاری در ذهن مخاطب

لوگو موشن چیست

بازاریابی ویدئویی

دامنه‌ گسترده‌ بازاریابی به‌ صورت پیوسته در حال رشد و تغییر شدن است و همراه شدن با این تغییرات می‌ تواند به رونق کسب‌ و‌ کار کمک شایانی کند. تحقیقات انجام شده در سال ۲۰۱۹ حاکی از این مسئله است که اکثر پروژه‌ های بازاریابی به وسیله‌ ویدئو و فیلم‌ های کوتاه انجام می‌ شود. امروزه بازاریابان به اهمیت استفاده از تبلیغات ویدئویی پی برده‌ اند و استفاده از این ابزار با اقبال خوبی روبرو شده است. استفاده از ویدئوی تبلیغاتی به نوعی یکی از از ابزارهای رقابت بین صاحبان کسب‌ و‌ کار محسوب می‌ شود.

ابتدای ویدئو

استفاده از آرم استیشن یا لوگوی متحرک در ابتدای ویدئوهای تبلیغاتی می‌ تواند فضایی حرفه‌ای‌ تر را برای مجموعه‌ تجاری بسازد و جذابیت بیشتری را برای مخاطب به‌وجود بیاورد. لوگوی متحرک باید توانایی انتقال پیام برند در چند ثانیه‌ی ابتدای ویدئو داشته باشد تا کار با اقبال بیشتری مواجه شود.

انتهای ویدئو

اضافه کردن لوگوی متحرک در انتهای ویدئوهای تبلیغاتی می‌ تواند به اندازه‌ی دیده شدن آن در ابتدا، ایجاد جذابیت کند. استفاده از آرم استیشن در انتها می‌ تواند به ایجاد کنجکاوی برای مخاطبی که با شرح عملکرد یک برند تجاری همراه بوده است بپردازد. مخاطبی که در مرحله‌ی قبلی جذب برند شده است با دیدن لوگو اینترو به جستجوی نام برند تبلیغ شده و محصولات آن می‌ پردازد. استفاده از این فن‌ آوری در انتها می‌ تواند به ثبت نام و آرم برند در ذهن مخاطب کمک کند. همان‌ طور که در برخی تبلیغات تلویزیونی ساخته شده شاهد این اتفاق هستیم.

جذب مخاطب

امروزه با گسترش تکنولوژی و همسو شدن کسب‌ و کارها با فضای دیجیتالی، تبلیغات نیز با این تغییر همراه شده است. استفاده از امکان‌ های جدید در حوزه‌ دیجیتال مارکتینگ و به دست آوردن ذائقه‌ مخاطب برای ارائه‌ی محتوا در قالبی موثر می‌ تواند تضمین کننده‌ فروش یک مجموعه‌ تجاری باشد.

آرم استیشن یا لوگوی متحرک به دلیل برخورداری از زیبایی بصری، همراه شدن با آوای مخصوص برند، در بر گرفتن پیام تجاری، استفاده از المان‌ های گرافیکی و پویایی می‌ تواند جایگاه موثری در تبلیغات را به خود اختصاص دهد. لوگو متحرک شما می‌ تواند مانند فینگر فودی لذیذ عمل کند که در عین کوچک بودن، طعمی منحصر به‌ فرد و زیبایی لذت‌ بخش را منتقل می‌ کند. لوگو موشن راه ورود سریع فوری انقلابی به ذهن مخاطب است!

امضای ایمیل

بر خلاف باور عموم در مورد منسوخ شدن برقراری ارتباط و تبلیغات از طریق ایمیل، همچنان ایمیل‌ ها برترین ابزار ارتباطی به‌ خصوص در پروژه‌ های رسمی و مشاغل هستند. یکی از جزئیاتی که توجه به آن در ایمیل‌ های کاری خالی از لطف نیست، قرار دادن امضای فرستنده است. این امضا در پایان ایمیل کاری می‌ تواند لوگوی برند تجاری باشد و مطمئنا استفاده از لوگوموشن می‌ تواند جذابیت و رسمی بودن بیشتری به متن بدهد و مخاطب را برای برقراری ارتباط مجدد ترغیب کند.

 


لوگو موشن به ماندگاری برند و نام تجاری کسب و کار در ذهن مخاطب کمک می‌ کند.

ارائه و معرفی کسب و کار

لوگو اینترو یا لوگوی متحرک می‌ تواند ابزاری کاربردی برای معرفی کسب‌ و‌ کار شما باشد. با استفاده‌ درست از این فناوری، در صورتی که با بهترین ابزارها و تکنیک‌ ها اجرا شود می‌ توان پیام، لوگو و چگونگی عملکرد یک مجموعه را به مخاطب انتقال داد. مخاطب می‌ تواند با صرف چند ثانیه به چگونگی انجام خدمات کسب‌ و کار پی ببرد و لوگو و نام تجاری را به خاطر بسپارد. از این رو می‌ توان گفت لوگوی متحرک بهترین ابزار برای معرفی و ارائه‌ خدمات تجاری به‌ شمار می‌ رود.

 

بنرهای تبلیغاتی دیجیتالی

حتما تا کنون با نمونه‌ هایی از بنرهای تبلیغاتی مواجه شده‌ اید؛ استفاده از بنر تبلیغاتی در بین صاحبان کسب‌ و کار بسیار مرسوم است و در دیجیتال مارکتینگ جایگاه قابل توجهی دارد. موشن گرافیک و طراحی لوگو استیشن حرفه‌ ای می‌ تواند به طراحی بنر تبلیغاتی قوی‌ تر و حرفه‌ ای کمک شایانی کند و بنر را از حالت کلیشه‌ ای خارج کند.

جمع بندی

لوگو قلب کسب و کار شماست و لوگو موشن را می ‌توان قلبی تپنده قلمداد کرد. با استفاده از لوگو موشن در ابعاد مختلف محتوای ویدئویی یا حتی ایمیل و سایت خود، امضای انحصاری خود را به مخاطب نشان خواهید داد.

لوگو موشن چیست؟

متحرک سازی لوگو و تلفیق آن با افکت های صوتی یا تصویری، لوگو موشن نامیده می شود.

لوگو موشن چگونه ساخته می شود؟

این هنر بصری، با استفاده از افکت های ویدئویی و صوتی و تلفیق آن با تصاویر گرافیکی و لوگو ساخته می شود.

اترك تعليقاً

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني. الحقول الإلزامية مشار إليها بـ *

AR
Scroll to Top