کارشناس سئو چیست؟

کارشناس سئو کیست و چه وظیفه‌ای دارد؟

سئو یا بهینه سازی برای موتور جستجوگر برای بهبود فعالیت وب‌سایت شما در فضای وب انجام می‌شود. با اجرای سئوی درست و اصولی، محتوای شما به اولین پیشنهادهای گوگل برای سرچ تبدیل می‌شود. برای دستیابی به این جایگاه، باید به تولید محتوای متنی برای سایت با اصول سئو و بارگذاری آنها با بپردازید. اجرای این فرآیند و تبدیل وب‌سایت به پیشنهاد اول گوگل از وظایف کارشناس سئو است. در این مقاله در مورد ماهیت این شغل و وظایف آن صحبت خواهیم کرد، با ما همراه باشید.

کارشناس سئو کیست؟

متخصص سئو با بهینه سازی محتوا برای دسترسی هر چه راحت‌تر مخاطب به آنچه می‌خواهد می‌کوشد. به قوانین و مقرارات موتورهای جستجوگر اشراف کامل دارد و ترفندهای مخفیانه برای رسیدن به اهداف سایت را می‌شناسد. کارشناس سئو با آنالیز و مطالعه به اجرای استراتژی و اقدامات لازم برای بهود نتایج موتورهای جستجو می‌پردازد. فوت و فن‌های گوگل را می‌شناسد و از آنها برای موفقیت سایت استفاده می‌کنند. این افراد باید همگام با تغییرات سئو سطح آگاهی و دانش خود را ارتقا بخشند. متخصصین سئو از هیچ تلاشی برای بالا بردن سایت در جستجو فروگذار نمی‌کنند. بازاریابی محتوا بدون وجود این افراد غیر ممکن است و از الگوریتم‌های گوگل برای پیشبرد اهداف سایت استفاده می‌کنند.

مهارت‌‌های متخصص سئو

افراد فعال در این حوزه باید به مهارت‌های دیجیتال مارکتینگ اشراف کامل داشته باشند. از جمله مهارت‌های مورد نیاز برای یک کارشناس سئو این موارد است:

 • قدرت تحلیل رقبا و وضعیت سئو آنها
 • توانایی تحقیق در مورد عبارت کلیدی و انتخاب و دسته‌بندی آنها
 • تبلیغ نویسی
 • شناخت و تولید محتوای متنی، صوتی و تصویری
 • درک مناسب از صفحات و ساختار بندی لینک‌های داخلی
 • تحلیل و بررسی داده‌های دریافت شده از ابزارهای موتور جستجوگر
 • پویایی و یادگیری ترندهای دنیای سئو
 • آشنایی به زبان‌های HTML و CSS و Javascript برای بهینه‌سازی کد‌ها
 • تسلط متوسط به زبان انگلیسی برای پژوهش در مقالات تخصصی این حوزه
 • شناخت شاخص‌های رتبه‌بندی و الگوریتم‌های موتور جستجوگر

 

کارشناس سئو

وظایف کارشناس سئو

متخصصین حوزه بهینه سازی برای موتور جستجو با اجرای هر چه بهتر وظایف خود به ارتقاء سطح وب‌سایت می‌پردازند. کارشناس سئو می‌تواند بخشی از این وظایف را به اعضای تیم تولید محتوا بسپارد اما نظارت بر اجرا و اطمینان از اجرای بدون نقص بر عهده‌ی ایشان است. در ادامه به شرح این عناوین و توضیح کامل آنها خواهیم پرداخت.

 • رفع مشکلات سئو
 • تحقیق برای کلمات کلیدی
 • صناعة المحتوى
 • سئو خارجی
 • آنالیز رقبا

رفع مشکلات سئو

کارشناس سئو موظف است مشکلات سئوی سایت اعم از داخلی، تکنیکال و خارجی را شناسایی و در صدد رفع آن برآید.

 • سئو داخلی: این بخش ارتباط مستقیمی با چگالی کلمات کلیدی و متاتگ دارد. این کار داخل سایت و برای دستیابی بهتر در موتورهای جستجو انجام می‌شود.
 • سئو تکنیکال: به معنای بهینه سازی فنی سایت برای موتور جستجو است.
 • سئو خارجی: به فعالیت‌هایی اطلاق می‌شود که برای افزایش رتبه در موتور جستجوگر و خارج از سایت و با استفاده از بک‌لینک انجام می‌شود.

کارشناس سئو

تحقیق و انتخاب کلمات کلیدی

انتخاب کلمه کلیدی برای محتوای متنی شما و سئو سازی بر روی آن باعث می‌شود در مواقع سرچ آن کلمه سایت شما پیشنهاد شود. این کلمات باید از کلیدواژه‌های مرتبط با محتوای سایت شما انتخاب شود. این کلید واژه‌ها باید از جنبه‌های مختلفی همچون میزان رقابت کلمه، میزان جستجوی ماهانه و رتبه قرار گرفتن در جستجوی گوگل بررسی و انتخاب شوند. با انتخاب کلمات درست و مناسب از اتلاف هزینه و انرژی جلوگیری می‌شود و سایت به درستی در جستجوی گوگل به رتبه‌ی بالا می‌رسد.

صناعة المحتوى

یکی از مهم‌ترین بخش‌های سئو سایت همین قسمت است. در واقع اگر متنی وجود  نداشته باشد سئویی وجود نخواهد داشت و از این بابت است که مهم قلمداد می‌شود. تولید محتوا باید مبتنی بر اهداف سایت و با اصول سئو انجام بگیرد. موتور جستجوگر محتوایی را که از اصول سئو پیروی نکند را بی کیفیت و فاقد ارزش تلقی می‌کند. نظارت بر محتوای تولید شده و سئوی محتوا از اهمیت بالایی برخوردار است.

سئو خارجی

این بخش از وظایف کارشناس سئو معطوف به خرید و ساخت بک‌لینک است. متخصص این حوزه با کمک فاکتورهای off-page به دریافت نتایج بیشتر می‌پردازد. در این بخش خرید بک‌لینک، برندسازی، خرید سیگنال‌های شبکه‌های اجتماعی و منشن بدون لینک پرداخته می‌شود. در بین تمامی فاکتورهای یاد شده، ساخت بک‌لینک از اهمیت بیشتری برخوردار است.

آنالیز رقبا

برای اجرای هر چه بهتر سئو سایت باید به آنالیز و بررسی رقبا پرداخت. با تحلیل رقبا و عملکرد آنها می‌توان به استراتژی درست تری برای سئوی سایت دست یافت. آنالیز رقبا تنها به مشاهده سایت آنها محدود نمی‌شود. این فعالیت تخصصی با استفاده از ابزارهایی همچون آنالیز بک‌لینک رقبا و بررسی سئو داخلی سایت انجام می‌شود.

جمع بندی

موتور جستجوگر، زمین بازی سئو کاران محسوب می‌شود. با سئو درست و اصولی می‌توانید وب‌سایت خود را بر روی بالاترین صندلی پیشنهادی گوگل بنشانید. ما در شرکت فرداد ارتباطات شایق برای دیده شدن سایت شما و ارائه هر چه بهتر آن به مخاطب با در دسترس قرار دادن آن می‌کوشیم. برای اجرای هر چه بهتر این موضوع کارشناس سئو با بهره‌گیری از راهکارهای دیگر را نیز شناسایی و اجرا می‌کند. 

سئو یا بهینه سازی برای موتور جستجو فرآیندی است برای رسیدن سایت شما به صفحه اول پیشنهادات گوگل.

شما برای انجام هر چه بهتر بهینه سازی موتور جستجوگر، باید به کارشناسان حوزه سئو مراجعه کنید. یک کارشناس سئو، با تسلط بر ابزارهای موجود برای ارتقا وب سایت شما می کوشد. 

اترك تعليقاً

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني. الحقول الإلزامية مشار إليها بـ *

AR
Scroll to Top