تولید محتوا سایت شرکتی

تولید محتوا سایت شرکتی چگونه انجام می شود؟

سایت ها، شعبه آنلاین کسب و کار شما هستند. از طریق این صفحات می توانید به انتشار محتوای مرتبط با کسب و کار خود، آگاهی بخشی به مخاطب و برندینگ شرکت بپردازید. قصد داریم در این مقاله در مورد شیوه تولید محتوای سایت شرکتی و عناصر مهم آن با شما صحبت کنیم. برای بهبود فعالیت سایت و تولید محتوای خود، تا انتهای این متن با ما همراه باشید.

طراحی سایت چیست؟

این فرآیند شامل مواردی مانند قالب ‌بندی، سبک فونت و رنگ‌آمیزی و همچنین انتخاب گرافیک و تصاویر است و به منظور جذب مخاطب به نام شرکت و حیطه فعالیت آن انجام می شود. بعد از اینکه بازدید کننده توسط طراحی سایت جذب شد، کیفیت محتوای موجود در سایت، تأثیر به سزایی در ماندگار شدن بازدیدکننده خواهد داشت. همچنین مراجعه مجدد بازدید کننده در آینده مستلزم به اشتراک گذاشتن محتوای مفید و جذاب است.

تولید محتوا

عامل اصلی در بهبود سئو سایت ها، نوشتن محتوای با کیفیت در ارتباط با حیطه فعالیت است. تولید محتوای با کیفیت باعث می شود که رتبه بازدید سایت در گوگل افزایش پیدا کند. به همین دلیل مدیران کسب و کارها به تولید محتوای جذاب و منحصر به فرد برای وب سایت ها روی آورده اند. تولید محتوای سایت شرکتی، می تواند یکی از عوامل موثر در برندینگ و بازاریابی شرکت و نام تجاری به شمار بیاید. استخدام کارشناسان و متخصصین این حوزه، پروسه پیچیده و به ظاهر ساده ی تولید محتوا را سهولت می بخشد. محتوای سایت به طور معمول به صورت محتوای متنی، ویدئویی و تصویری تولید و منتشر می شود.

محتوا پادشاه است اما مشارکت ملکه را نیاز دارد و خانم خانه را اداره می کند. «مری اسمیت»

اصول اولیه تولید محتوا

در متن باکیفیت از دستور زبان مناسبی استفاده شده است و اشتباهات املایی نیز به حداقل رسیده‌ اند. همچنین واضح است که نوشتن در وب سایت باید مختصر و مفید باشد و در خلاصه ترین شکل ممکن مفهوم مدنظر منتقل شود. بهتر است متن‌ هایی که برای تولید محتوا سایت شرکتی مورد استفاده قرار می گیرد محتوای انفعالی نداشته باشند و از سر فصل هایی استفاده شود که در راستای جستجوهای بازدیدکنندگان هستند.

تولید محتوا سایت شرکتی

مراحل تولید محتوا سایت شرکتی

 • ایده سازی برای تولید محتوا

برای اولین گام تولید محتوای بکر و خاص، ایده خلاقانه داشته باشید. موضوع مقالات وب سایت باید در قدم اول مشخص شوند و سپس بر اساس آن، ایده سازی شود. به موضوعات مورد نظر افراد و مخاطبان از دیدگاهی خلاقانه بنگرید تا وجه تمایز شما با دیگر رقبا مشخص شود.

 • کلمات کلیدی مهم

هدف فنی از ایجاد محتوا، به کار بردن کلمات کلیدی وب سایت در تولید محتوا سایت شرکتی برای دیده بهبود سئو سایت است. مقالات باید در مورد کلمات کلیدی مهم نوشته شود. برای پیدا کردن کلیدواژه های مهم، می توان از ابزارهای موجود سئو، بررسی سرچ ماهانه کلمات پر کاربرد و دیگر شیوه های بررسی کلمات کلیدی استفاده کرد.

 • عنوان جذاب

تیتر محتوا عامل بسیار مهم در افزایش بازدید سایت و مورد توجه قرار گرفتن آن است. تیترهای معمولی و تکراری، کاربران کمتری را به خود جذب می کند. بهتر است از کلمات کلیدی یا عبارات مهم در عنوان محتوا به صورت هوشمندانه استفاده شود و با چاشنی خلاقیت، تیتری متفاوت را ارائه بدهید.

 • بررسی رقبا

پیش از تولید محتوا، بهتر است وب سایت رقبا مورد بررسی قرار گیرد و موضوع های جذاب شناسایی شوند. با استفاده از بررسی رقبا می توانید به تولید محتوا سایت شرکتی در ابعاد وسیع تر و کیفیت بالاتری دست یابید. شناخت نقاط ضعف و قوت سایت های رقیب می تواند شما را برای انتشار محتوایی متفاوت و خاص کمک کند.

تولید محتوا سایت شرکتی
 • نیاز مخاطب هدف

مخاطب اصلی محتوای سایت، کاربران هستند. در نتیجه باید محتوایی تولید شود که پاسخگوی نیازها، علایق، مسائل روزانه و پاسخگوی سوالات آنها در حیطه کسب و کار شما باشد. کاربران ساعت ها در اینترنت به دنبال مطالب مورد نیازشان هستند. اگر تولید محتوا سایت شرکتی شما، بتواند نیازهای آن ها را پوشش دهد، وب سایت شما به یک منبع معتبر برای آن ها تبدیل خواهد شد.

 • نکات نگارشی

استفاده به موقع و به کار بردن صحیح نکات نگارشی مانند ویرگول، کاما، نقطه و دیگر علائم مورد نیاز اهمیت زیادی در تولید محتوا دارد. به کار بردن نادرست این علائم می تواند باعث انحراف خواننده شود و خواننده محتوا، منظور اصلی نویسنده را متوجه نشود. همچنین زیبایی بصری متن نوشته شده می تواند ارتباط مستقیمی با این استفاده از این موارد داشته باشد. اگر متن شما از اصول اولیه دستور زبان و نگارش تبعیت نکند، اعتبار خود را نزد مخاطب از دست خواهید داد پس این مسئله را بی اهمیت نشمارید.

 • رعایت اصول سئو در محتوا

نوشتن مقالات و تولید محتوا سایت شرکتی بر اساس اصول سئو می تواند سایت شما را به صدر جدول گوگل برساند. چگالی کلمات کلیدی در محتوای اصلی و عنوان و تعداد د تگ های هدینگ و پاراگراف های متن مورد بررسی قرار گیرد. متاتگ های عنوان و توضیحات باید به صورت هوشمندانه ای نوشته شود و با موضوع اصلی در ارتباط باشد و حاوی کلمات کلیدی نیز باشد. فرآیند لینک دهی داخلی  و خارجی نیز باید به نحو احسن انجام شود.

نکات مهم در تولید محتوا سایت شرکتی

متن نوشته شده در سایت شما باید از موارد زیر تبعیت کند:

 • عدم کپی برداری
 • وجود منابع معتبر و استفاده از آمار دقیق
 • بهینه سازی برای موتور جستجو
 • انتشار در فواصل زمانی مشخص و دقیق
 • مدیریت صحیح محتوا
 • نظارت و بررسی نظرات کاربران
 • توجه به کیفیت در کنار کمّیت
 • اندازه گیری و سنجش نتایج استراتژی
 • آنالیز رقبا، نیاز مخاطب و پرداختن به محتوای مرتبط با کسب و کار
تولید محتوا سایت شرکتی

جمع بندی

سایت ها ابزاری مهم و کاربردی برای کسب و کار شما و توسعه و رشد آن هستند. با تولید محتوا سایت شرکتی به صورت کاملا حرفه ای و هدفمند می توانید بازدید سایت خود را بالا برده و با مخاطبان بیشتری در تعامل باشید. به خاطر داسته باشید که محتوای متنی منتشر شده در سایت شما باید از اصول سئو تبعیت کند تا با پذیرفته شدن توسط گوگل به بالا بردن ترافیک سایت کمک کند. ما در شرکت فرداد ارتباطات شایق با بهره مندی از حضور تیم تولید محتوا و سئو خبره و حرفه ای، به ارتقاء سایت شرکتی شما و رشد کسب و کارتان می اندیشیم.

شعبه آنلاین کسب و کارها و نام های تجاری، سایت ها محسوب می شوند. در این گونه سایت ها، با تولید محتوای مناسب می توان به معرفی شرکت، برندینگ و ارائه اطلاعات و آگاهی بخشی در مورد مجموعه تجاری پرداخت. 

با آنالیز رقبا، استفاده از آمار دقیق و شناخت مخاطب هدف می توان به تولید محتوای مفید برای سایت شرکتی پرداخت و این محتوا را با رعایت اصول سئو منتشر کرد. 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

FA
اسکرول به بالا