انواع لوگو موشن چیست؟ کاربرد لوگو موشن در تبلیغات

مقدمه

لوگو موشن تصویری ا‌ست متحرک از آرم یا لوگوی واحد تجاری به همراه جلوه‌ های صوتی و تصویری.

با توجه به وجود لوگوی شرکت در بطن این کار، لوگو موشن می‌ تواند بعنوان تصویری از نام شرکت در ذهن مخاطب نقش ببند. این ابزار در دنیای امروز بهترین شکل تبلیغات محسوب می ‌شود. در مقاله‌ پیشین به توضیح لوگو موشن و کاربرد آن پرداخته‌ ایم؛ در این مقاله انواع لوگو موشن را بررسی خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

انواع لوگو موشن

لوگو موشن علاوه بر جذابیت بصری و افزایش وجهه‌ رسمی و حرفه‌ ای لوگوی شرکت، می‌ تواند در صورت استفاده در ابتدا یا انتهای ویدئوها تا حد بالایی از کپی کاری رقبا جلوگیری کند.

این فناوری بر اساس جذابیت و موضوع کسب و کار می‌ تواند در انواع مختلفی طراحی و ساخته شود.

 • لوگو موشن فلت

این لوگو موشن در فضایی دو بعدی و با افکت‌ های گرافیکی کارتونی و صوتی برند تجاری را به نمایش می‌ گذارد.

 • لوگو موشن سه بعدی

این مورد از انواع لوگو موشن، تبلیغات برند را به صورت حرفه‌ای ارائه می ‌دهد. در این طراحی از افکت ‌های سه بعدی استفاده می ‌شود و پس از اضافه شدن حرکات مختلف دوربین و اشکال سه بعدی، لوگو موشنی حرفه‌ ای و متفاوت را تحویل می ‌دهد.

 • لوگو موشن‌ های آماده

با وجود قالب‌ ها و طرح ‌های آماده که با پیشرفت تکنولوژی در دسترس عموم قرار گرفته است می ‌توان با صرف زمان و هزینه‌ کمتر به لوگو موشن دست یافت. این کار مستلزم جای‌ گذاری لوگو در لوگو موشن آماده و اعمال تغییرات جزئی در مورد کار است. هر چند استفاده از این قالب‌ های آماده هرگز به کیفیت لوگو موشن اختصاصی نمی‌ رسند و مطمئنا برند شما کاری اختصاصی و منحصر به ‌فرد را برای ارائه به مخاطبین نخواهد داشت.

بسیار چیزهای کوچکی وجود دارند که به واسطه تبلیغات صحیح بزرگ شده اند. «مارک توئین»

لوگو موشن مناسب کدام است؟

این فناوری تصویری طی سال‌ های اخیر در رسانه ‌ها و شبکه ‌های اجتماعی با اقبال عمومی مواجه شده است و با پیشرفت قابل توجهی همراه بوده است.

در ساخت لوگو موشن دانستن میزان هزینه‌ ای که می ‌خواهید پرداخت کنید و هدف از ساخت آن می‌ تواند انتخاب را بسیار راحت‌ تر کند. در این قسمت به بررسی انواع لوگو موشن خواهیم پرداخت.

فوتو موشن

این فناوری از ترکیب عکس و برخی المان ‌های انیمیشنی ساخته می ‌شود و عموما مشخصات یک محصول را در بر می ‌گیرد. ویدئوی کوتاهی است که قابلیت انتشار در شبکه ‌های اجتماعی، سایت، سی‌ دی و غرفه‌ های نمایشگاهی را دارد.

 ویدئو موشن

ترکیبی از ویدئو یا فیلم ضبط شده‌ واقعی به همراه با المان ‌های انیمیشنی است که معمولا برای کلیپ ‌های تبلیغاتی یا آموزشی ساخته می ‌شود. این لوگو موشن می‌ تواند به گونه ‌ای باشد که یک بازیگر به توضیحات در مورد محصول یا خدمات بپردازد و همزمان جلوه ‌های ویژه گرافیکی بر روی تصویر اضافه شود.

تایپو موشن

این فناوری با نرم افزار قدرتمندی همچون افترافکت ساخته می ‌شوند. تایپو موشن ‌ها ویدئوهایی هستند که از نوشته‌ ها و جملات به شکلی جذاب، متفاوت و متحرک تشکیل شده ‌اند.

استوری موشن

ویدئوهای کوتاه و مناسب برای قرارگرفتن در استوری اینستاگرام هستند که قابلیت ساخت برای افراد و اشخاص مختلف با قیمتی مناسب را دارا هستند.

انواع لوگو موشن

نکات مهم در ساخت لوگو موشن

لوگو موشن را نمی‌ توان مشابه تیزر، ویدئو کلیپ و یا تبلیغ دانست. آرم استیشن‌ ویدئویی جذاب و متفاوت است که خلاصه، کوتاه و دقیق ساخته می ‌شود. در این فناوری لوگو با افزوده شدن انیمیشن در سبک ‌های مختلف به برندسازی و هویت بخشی می‌پردازد و نام تجاری مجموعه ی شما را از دیگر رقبا متمایز می ‌سازد.

ساخت لوگو موشن با تمرکز بر روی دو موضوع می‌ تواند به رونق هر چه بیشتر مجموعه‌ی تجاری شما کمک کند:

 • برندسازی

ویدئوها و تصاویر متحرک از اثرگذاری بالایی در ذهن مخاطب برخوردار هستن. ماندگاری لوگوی متحرک در ذهن مخاطب بسیار بیشتر از لوگوی ثابت است. طبق تحقیقات ویدئو اثرگذاری بیشتری نسبت به عکس دارد. لوگو موشن با ده تا ۱۵ ثانیه زمان می‌ تواند در انتقال مفهوم، اهداف تجاری، عملکرد و کارایی مجموعه و نام برند کارآمدتر از متن یا تصویر ثابت باشد. استفاده از لوگو موشن می‌ تواند برند شما را در ذهن مخاطب ماندگار کند و اطمینان داشته باشید که این تصویر تا مدتها از ذهن آنها خارج نخواهد شد.

 • سبک انیمیشن

همسو بودن سبک انیمیشن استفاده شده در لوگو موشن با نام تجاری و آنچه می ‌خواهد به اشتراک گذاشته باشد از اهمیت بالایی برخوردار است. مادامی که این همخوانی بین نوع سازمان و و عملکرد آن وجود داشته باشد می‌ توان انتقال تجربه و درکی متفاوت را به مخاطب انجام داد.

انواع لوگو موشن

انواع انیمیشن در لوگو موشن

 • انیمیشن سنتی

این دسته، نقاشی ‌های دستی هستند که به انیمیشن تبدیل شده و متحرک می ‌شوند.

 • انیمیشن دو بعدی

در این گونه از انیمیشن‌ سازی، اجزاء یا کاراکترهای یک لوگو در دو بعد و سطح حرکت داده می ‌شوند.

 • انیمیشن سه بعدی

این سبک در نرم ‌افزارهای دیجیتال طراحی و با استفاده از تصاویر دنیای واقعی ساخته می ‌شود.

 • انیمیشن گلی یا سفالی

قطعات و شخصیت‌ ها در این سبک انیمیشن با گل رس ساخته می ‌شوند و تصاویر ثبت شده از آنها در حالت ‌های مختلف تبدیل به انیمیشن می ‌شوند. این هنر از قدیمی ‌ترین سبک ‌های انیمیشن محسوب می ‌شود که در سال های اخیر مورد توجه واقع شده است. انیمیشن خمیری ‌ها و بره ناقلا از نمونه ‌های این سبک است که حتما به‌ خاطر خواهید آورد.

 • انیمیشن HTML

مجموعه‌ی متنوعی از فیلترهای متن و تصاویر HTML5، JavaScript و CSS3 را در کتابخانه‌‌ی خود دارد و از آن برای ایجاد انیمیشن و افکت استفاده می ‌‌کند.

 • انیمیشن تایپوگرافی حرکتی

تایپو گرافی حرکتی با استفاده از متن با فونت‌ های مختلف ایجاد می‌ شود. فونت ‌ها در این فناوری متحرک هستند و با استفاده از فونت ‌های متفاوت و رنگ‌ های سازمان‌ دهی شده خروجی جذاب و خیره کننده ‌ای را می ‌سازد.

لوگو موشن هویت برند شما را با استفاده ار افکت های صوتی و تصویری در چند ثانیه به مخاطب منتقل می کند.

جمع بندی

لوگو موشن قلب تپنده‌ی هویت بصری یک کسب و کار به شمار می رود. شما با انتخاب درست ترین و مناسب ترین نوع آن و طراحی آن می توانید به ذهن مخاطب راه پیدا کنید. آرم استیشن یا لوگوی متحرک ابزاری مناسب برای انتقال مفهوم برند به مخاطب است.         

لوگو موشن به منظور انتقال پیام برند و با استفاده از لوگوی کسب و کار شما در انواع مختلف تولید و مورد استفاده قرار می گیرد.

لوگومتحرک، تعریف دیگری برای عبارت لوگو موشن است و در حقیقت به معنا و مفهوم لوگو موشن، به کار می رود.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

EN
Scroll to Top