انواع کلمه کلیدی

انواع کلمه کلیدی را برای انتخاب بهترین کلمات کلیدی بدانید

مبحث سئو سایت و تولید محتوای متنی، با کلمه کلیدی گره خورده است. با استفاده از واژه مناسب می توانید محتوایی مفید وکاربردی با توجه به نیاز و علایق مخاطب تولید و منتشر کنید. در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی را در مورد انواع کلمات کلیدی و به منظور انتخاب بهترین کلید واژه با شما به اشتراک بگذاریم. تا انتهای این متن با ما همراه باشید.

کلمه کلیدی چیست؟

Keywords یا کلمات کلیدی، ایده ها وموضوعاتی هستند که کاربر را از محتوای منتشر شده در سایت آگاه می کنند. به بیانی ساده تر می توان گفت چیزی که در گوگل برای کسب اطلاعات در مورد موضوعی جسنجو می کنیم، کلمه کلیدی محسوب می شود. بنابراین با انتخاب بهترین کلمات کلیدی می توان در معرض دید افراد بیشتری قرار بگیرد. کوتاه ترین کلماتی که می توانید در وصف مقاله یا محتوای تولید شده بیان کنید، کلمه کلیدی را تشکیل می دهد.

حالا که با مفهوم این واژه آشنا شدیم، باید بدانید در سئو یا بهینه سازی برای موتور جستجو تاثیر مستقیم و پررنگی دارد. با اجرای سئو سایت و با توجه به کلمات کلیدی منتخب، می توانید به صدر پیشنهادات گوگل برسید. این فرآیند سایت کسب و کار شما را به پاسخی برای پرسش کاربران تبدیل می کند. افزایش ترافیک سایت و بالا رفتن بازیدید از مزایای انتخاب اصولی کلمه کلیدی است.

در وهله اول وجود و خلق محتوا به دلیل جستجو بوده است. «لی اودن»

انواع کلمه کلیدی

واژه هایی که به صورت شاخص برای تولید محتوا مورد استفاده قرار می گیرند، انواع مختلفی دارند و شناسایی آنها در بهبود شرایط سایت تأثیر بسزایی خواهد داشت. در ادامه به معرفی انواع آن برای انتخاب بهترین کلمات کلیدی خواهیم پرداخت، با ما همراه باشید:

  • Short Tail یا کلمه کلیدی کوتاه

وقتی کلمه کلیدی انتخاب شده یک یا دو کلمه باشد در این دسته قرار می گیرد. هدف از استفاده از این کلید واژه های کوتاه، دسترسی سریع به تمامی مطالب مرتبط با آن کلمه است. مثلا اگر کلمه کلیدی عکاسی باشد، مقالات شما با موضوع فوتومونتاژ، طراحی، ادیت، عکاسی محصول، عکاسی صنعتی، عکاسی تبلیغاتی و دیگر زیر مجموعه های آن در دسترس کاربر قرار خواهد گرفت. در انتخاب بهترین کلمات کلیدی به خاطر داشته باشید این کلید واژه های یک یا دو حرفی گاهی ممکن است مخاطب را دلسرد کند زیرا به نتیجه مشخصی که می خواهد دست پیدا نمی کند.

انواع کلمات کلیدی
  • Middle Tail یا کلمه کلیدی عبارتی

الزاما کلید واژه ی محتوا، یک کلمه نیست و می تواند عبارتی باشد که جزئیات بیشتری را در بر بگیرد. مثلا با سرچ “عکاسی تبلیغاتی” می توان به محتوای تخصصی تری دست یافت و در حوزه ای متمرکزتر به کسب اطلاعات پرداخت.

  • Long Tail یا کلمه کلیدی طولانی

در این مورد از انواع کلمات کلیدی، منظور و هدف کاربر از جستجو کاملا شفاف و مشخص است. طول این کلید واژه ها معمولا بین ۳ تا ۵ کلمه است و به جزئیات بیشتری می پردازد. بعنوان مثال، کلمه “ویژگی های عکاسی تبلیغاتی دیجیتال” و استفاده آن به عنوان کلمه کلیدی می تواند محتوای شما را صورتی تخصصی و اختصاصی در معرض کسانی قرار دهد که به دنبال اطلاعات در آن حیطه می گردند. نهایت تعداد کلمات در کلید واژه هاف ۶ کلمه است اما بهتر است برای انتخاب بهترین کلمات کلیدی، از حداکثر ۵ کلمه استفاده کنید.

عوامل اصلی برای انتخاب بهترین کلمه کلیدی

برای این انتخاب، سه عامل اصلی وجود دارد که شناخت و آگاهی در مورد آنها می تواند شما را در مسیر یاری کند. اسن عوامل عبارتند از:        

  • مرتبط بودن

محتواهای شما توسط گوگل رتبه بندی می شود و در صورتی که برای کاربران مفید و ارزشمند باشد، در یک رتبه و دسته بندی قرار می گیرند. اگر می خواهید به مرجعی مفید و موثر برای کاربران تبدیل شوید، باید در انتخاب بهترین کلمات کلیدی به این مسئله توجه کنید که واژه های مورد استفاده باید در یک دسته بندی مشخص قرار بگیرند. می توان به عنوان مثال گفت وقتی یک کلمه کلیدی مانند “عکاسی” را انتخاب می کنید، باید محتواهای دیگر را در همان حیطه و با توجه به آن واژه بنویسید تا به مرجعی مشخص و قابل استناد در آن حوزه تبدیل شوید.

انواع کلمات کلیدی
  • آتوریتی Authorit

تبدیل سایت به منبعی معتبر، رتبه شما را در گوگل افزایش خواهد داد و قاعدتا باعث افزایش بازدید شما خواهد شد. فرآیند معتبرسازی با انتخاب بهترین کلمات کلیدی و غنی سازی سایت یا مانتشار محتوای مفید، تبلیغات، بک لینک و کسب سوشال سیگنال امکان پذیر است. خلق محتوایی معتبر در حوزه تخصصی، می تواند اعتبار شما را در گوگل بالا ببرد و در نتیجه باعث افزایش بازدید سایت شود.

  • Volume یا میزان سرچ ماهانه عبارت کلیدی

کلید واژه منتخب شما وقتی موثر واقع می شود که از تعداد سرج قابل توجهی برخوردار باشد. تولید و انتشار محتوایی که با برترینتکنیک های سئو شاخص شناخته شده است اما کسی آن را سرچ نمی کند فایده ای نخواهد داشت. محبوبیت واژه در انتخاب بهترین کلمات کلیدی، با کنترل و بررسی میزان سرج ماهانه آن کلمه صورت می پذیرد.

ممکن است بتوانید برای یک کلیدواژه خاص رتبه‌های اول گوگل را به دست آورید. اما اگر کسی هرگز آن کلمه را جستجو نکند، هیچ فایده‌ای ندارد! محبوبیت عبارت کلیدی یا Volume توسط MSV (میزان جستجوی ماهانه) تعیین می‌شود. این معیار به معنای تعداد دفعات جستجوی کیورد در هر ماه، در میان تمامی کاربران است.

بررسی رتبه رقبا برای انتخاب کلمات کلیدی

رقابت بخش مهمی از هر کسب و کار را تشکیل می دهد و بدون در نظر گرفتن عملکرد رقبا نمی توان به موفقیت مطلوب دست یافت. بعد از آنالیز رقبا، می توانید با محدود کردن لیستی که برای کلید واژه ها تهیه کرده اید را محدودتر کنید و انتخاب درست تری داشته باشید. با استفاده از ابزارهای کاربردی گوگل در این زمینه، می توانید به بهینه سازی لیست منتخب و ارتقاء سطح سایت دست یابید. این ابزارها عبارتند از:

 SEOchat Suggestion Keyword Finder

کلمات پیشنهادی را به صورت ترکیبی از موتور جستجوگر گوگل می گیرد و Bing ارائه می دهد. واژه های پیشنهاد شده توسط این ابزار توسط لیست پیشنهادی گوگل تضمین می شود.

Google Ads Keyword Planner

بالا بودن رقابت بر اساس موقعیت جغرافی و زمان و تاریخ، از ویژگی های کلماتی است که این ابزار ارائه می دهد.

Rellian Keyword Discovery

پایگاه داده ای با بیش از چندین کلمه کلیدی است. از ویژگی های مفید این ابزار برای انتخاب بهترین کلمات کلیدی می توان به قابلیت نمایش تعداد دفعات سرچ هر کلمه در ماه اشاره کرد.

انواع کلمات کلیدی

جمع بندی

سئو و بهینه سازی محتوا می توان سایت شما را یه رتبه اول گوگل تبدیل کند و این اتفاق وقتی می افتد که با انتخاب بهترین کلمات کلیدی به تولید و انتشار محتوا بپردازید. ارتقاء جایگاه سایت شما در موتور جستجو می تواند یکی از اصلی ترین عوامل دست یابی کسب و کار شما به فروش بیشتر است. ما در شرکت فرداد ارتباطات شایق به ارائه خدمات تولید و انتشار محتوا و سئوی سایت جهت بهبود شرایط کسب و کارها می پردازید. برای استفاده از خدمات مشاوره و شروع ساخت سایتی شاخص و کارآمد، در کنار شما خواهیم بود.

سئو یا بهینه سازی موتور جستجو با استفاده از آماده سازی محتوای متنی برای گوگل و تاکید بر روی کلمات کلیدی منتخب برای دسترسی هر چه ساده تر کاربران انجام می شود. 

آنالیز کلمات کلیدی رقبا، میزان سرچ ماهانه و مرتبط بودن آن با حیطه شغلی از جمله ویژگی های مهم کلمه کلیدی است. 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

FA
اسکرول به بالا