ایده های جذاب طراحی گرافیک

بررسی ایده های جذاب طراحی گرافیک | خلاقیت چاشنی پیشرفت!

گرافیک و طرح های گرافیکی، هنری جدا نشدنی از زندگی روزمره افراد هستند. از لحظه ی بیدار شدن تا آخر شب در مکان های مختلف و از طریق رسانه های متفاوت شاهد طراحی های مختلفی هستیم. پروژه‌های تمرینی طراحی گرافیک برای بهبود مهارت‌های شما، کمک به رهایی از یک مسیر خلاقانه یا کمک به ساختن نمونه کارها برای رسیدن به پروژه بعدی بسیار عالی هستند. ما قصد داریم در این مقاله چند مورد از ایده های جذاب طراحی گرافیک را با شما به اشتراک بگذاریم. با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

ایده های جذاب طراحی گرافیک

برخی از ایده های جذاب طراحی گرافیک

چه یک طراح گرافیک حرفه ای تمام وقت باشید یا یک طراح گرافیک پاره وقت که خدمات طراحی گرافیک را ارائه می دهد، ایجاد یک نمونه کار طراحی گرافیکی با کیفیت برای نشان دادن سبک منحصر به فرد شما و برجسته کردن مهارت هایتان در صنعت طراحی امروزی مهم است. طرح های پیشنهادی شما باید به مخاطب هدف شما نگاهی اجمالی به توانایی شما در مفهوم سازی، توسعه و اجرای یک طرح بدهد.

اما چگونه می توانید دقیقاً نمونه کارها را برای مشتریان بالقوه خود جالب تر کنید؟ در ادامه به برخی از ایده های جذاب طراحی گرافیک اشاره کرده ایم که می تواند برای شما جالب باشد. با ما همراه باشید.

1. طراحی سه بعدی و تایپوگرافی

امروزه، کار طراحی سه بعدی کاربردهای گوناگون دارد. هم طراحی و هم تایپوگرافی توانایی اضافه کردن عمق به هر هنری را دارند. الگوها، فونت ها، آواتارها و گرافیک های سه بعدی جلوه واقع گرایانه ای به هر تصویر می افزایند. این شیوه طراحی، به تصاویر یا طرح های مسطح، زندگی و عمق می بخشد و می توان از این نوع ایده های جذاب طراحی گرافیک برای پروژه های چاپی یا پروژه های وب سایت استفاد کرد.

2. کمپوزیسیون باز

یکی از انواع ایده های جذاب برای طراحی گرافیک که از محبوب ترین و رایج ترین ترندها محسوب می شود، ترکیب بندی های باز است. پیش از این، طراحان برای قاب بندی عناصر به روشی کاملاً سازمان یافته، از قاب ها و طرح های جعبه ای استفاده می کردند و در آن ها، متن و تصاویر قابل مشاهده بودند، اما به شکل بصری جذابیت ندارد. ترکیب بندی باز یا کمپوزیسیون باز باعث محبوبیت بیشتری می شوند؛ زیرا موجب شناور شدن عناصر درون صفحه نمایش می شوند.

3. استفاده از رنگ های زنده ی طراحی

رنگ های کم رنگ، تیره یا پاستیلی می توانند باعث شوند که محتوای طراحی و تصاویر شما تاریک و غمگین جلوه دهند. به عنوان یک تغییر تاکتیک سرگرم کننده، همه طراحی ها با رنگ های زنده و درخشان همراه است. برای طراحی های زنده و چشم نواز می توانید انواع طیف های آبی، زرد براق و مرجانی درخشان استفاده کنید. همچنین برای به دست آوردن طراحی گرافیکی جذاب تر میتوان از سایه ها با رنگ های روشن تر استفاده کرد.

4. نقاط مرکزی تایپوگرافیکی قوی

نقاط کانونی تایپوگرافی های برجسته و واضح تر باعث می شود که محتوا از نظر بصری تأثیرگذار و نیرومندتر شود. این مورد از ایده های جذاب طراحی گرافیک خواندن متن را در دستگاه های کوچک و صفحات رسانه های اجتماعی سهولت می بخشد. نوآوری قدرت و فردیت را طرح ریزی می کند و از دیگر عناصر موجود در دنیای طراحی گرافیک پشتیبانی می کنند. بنابراین، اکثر برندها استفاده از این نوع فونت های برجسته را برای جذب مخاطبان استفاده می کنند.

5. اشکال منحنی و دو گانه ها

استفاده از اشکال منحنی می توانند با اضافه کردن عمق به هر طراحی، جلوه ای سه بعدی به آن ببخشد. مانند دیگر ایده های جذاب طراحی گرافیک، این مدل طراحی روی صفحه نمایش موبایل، فوق العاده به نظر می رسد و از این دوگانه های ترکیبی، الگوهای آینده نگری و رنگ های سرزنده و درخشان دارد. از این طرح ها برای مجله ها، نمایش ها یا صفحات چاپی نیز قابل استفاده هستند.

6. مینیمالیسم رنگارنگ

بر خلاف تصور عمومی مردم، مینیمالیسم تنها استفاده از پس زمینه های سفید و متون سیاه نیست؛ بلکه در واقع ترکیب طراحی با اجزای لازم با استفاده از یک رویکرد حداقلی است.

7. هنر ظریف و نامحسوس

طراحی با هنرهای ظریف و انیمیشن باعث افزایش تجربه کاربر شده و کاربران را با طرح درگیر می کنند و می توانند یکی از ایده های جذاب طراحی گرافیک به شمار بروند. آنها یکی از بزرگترین روندهای موجود در دنیای مدرن طراحی گرافیک هستند.

حرکات و نمایش ظریف در طراحی گرافیک، تحولات و انتقال های یکپارچه را اضافه می کند. به این ترتیب شکل ها قانع کننده تر به نظر می رسند و تصاویری حیرت انگیز را به مخاطب ارائه می دهد. این باعث می شود طرح ها با ترکیبی زیبا از رنگ های واضح و پر رنگ متمایزتر از سایر طراحی ها شوند.

8. اشکال و هندسه‌ی آبسترکت

هندسه آبسترکت با گذشت زمان تکامل یافته است و نکته جالب در مورد این نمونه از ایده های جذاب طراحی این است که می تواند طرح شما را از دیگر نمونه های مشابه متمایز سازد. در حالی که این اشکال در هنر ماقبل تاریخ و مدرن ریشه دارد، امروزه به کار بردن آن یک روند شناخته شده و اساسی به خود گرفته است. هدف اصلی استفاده از انتزاع در طرح های شما این است که آنها می توانند از هر موضوع یا پیامی پشتیبانی کنند.

9. طرح بندی های نامتقارن

عدم تقارن در طراحی می تواند کشش بصری برای تصویر ایجاد کند. عناصر در اینجا الگوی پیچیده تری دارند که ایجاد یک طرح منسجم را دشوار می کند. طرح بندی به نظر می رسد که کمی پیچیده است و تعداد کمی از طراحان ترجیح می دهند از طرح های نامتقارن استفاده کنند. با این حال ، طراحانی که به این هنر تسلط دارند، به سادگی می توانند برند خود را از طریق طرح های نامتقارن در معرض دید مخاطب قرار دهند.

10. فونت های متغیر

مورد دیگری که می توان از ایده های جذاب طراحی گرافیک عنوان کرد، همان فونت های سابق هستند که هر یک از حروف به زیبایی سایه زده شده است و آن را به فونت متغیر تبدیل کرده است. این طرح ها مقادیر غیر مجزایی هستند که به صورت غیر متعارف گنجانده شده اند. آنها در فضای چند بعدی منعطف هستند و پهنای باند کمتری مصرف می کنند، به همین دلیل وب سایت ها یا صفحات وب با استفاده از این فونت ها سریع تر دانلود خواهند شد.

👈 بیشتر بدانید درباره، نرم افزار جدید تردز اینستاگرام 

جمع بندی

طراحی گرافیک هنری است که ما در تمامی وجوه زندگی روزمره خود با آن در تماس هستیم و نمی توان آن را نادیده گرفت. استفاده از ایده های جذاب طراحی گرافیک می تواند طرح شما را از دیگر نمونه های مشابه متمایز سازد و خلاقانه و منحصر به فرد بودن آن را در معرض دید عموم قرار دهد. ما در شرکت فرداد ارتباطات شایق با بهره مندی از حضور طراحان گرافیک حرفه ای، برای اجرای بهترین ایده ها در خدمت شما هستیم.

در صورت تمایل برای بهره مندی از خدمات تیم طراح گرافیک شایق، می توانید به دپارتمان طراحی گرافیک مراجعه نمایید. 

به موفقیت شما شایق هستیم 💙

ایده‌های جذاب طراحی گرافیک می‌تواند شامل ارائه الگوها و اشکال جدید و خلاقانه باشد که با استفاده از رنگ‌ها و ترکیبات مختلف آن‌ها، طرحی فراتر از حد معمول به وجود بیاورد. همچنین می‌تواند شامل استفاده از انیمیشن و حرکت در طرح مورد نظر باشد، به گونه‌ای که طراحی بیشتری به تصویر بخشیده و باعث جذب توجه بیشتر شود. همچنین، استفاده از فضای منفی در طراحی و تعبیر ساده و عمیق برای یک مفهوم می‌تواند ایده جذابی در زمینه طراحی گرافیک باشد. در نهایت، طراحی‌های محیطی و فضایی نیز می‌تواند جذابیت بیشتری برای کاربران فراهم کند.

بله. شرکت شایق، تمامی خدمات مرتبط با طراحی گرافیک را انجام می دهد. از نمونه کار های ما دیدن کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *