ریبرندینگ پپسی

ریبرندینگ پپسی 2023 | نگاهی سریع به Rebranding

حدس بزنید امسال چه کسی 125 ساله می شود؟ برند محبوب، پپسی! پپسی چگونه سالگی خود را جشن می گیرد؟ با هویت برند کاملاً جدید. پپسی به تازگی از لوگوی جدید خود رونمایی کرده است و ما آن را دوست داریم.! ریبرندینگ پپسی به زودی به وقوع خواهد پیوست. سال 2023 بهترین سال برای تغییرات است. چراکه با فراگیر شدن استفاده از هوش مصنوعی و AI و در نظر گرفتن آمار و ارقام، می توان نتیجه گرفت که سال آینده برای بیزینس ها و کمپانی های متفاوت، فرصت طلایی است؛ اینکه چه کسی پیشرفت کند و چه کسی از دایره بازی خارج شود، فقط و فقط به فعالیت ها و اقدامات امسال بستگی دارد. در ادامه این مقاله، به بررسی ریبرندینگ پپسی و دلایل آن پرداخته ایم. با شایق همراه باشید. 

ریبرندینگ پپسی

تغییر نام تجاری یا Rebranding یک قدم بزرگ است. در حقیقت برندهایی که این قدم را برمی دارند، با هزاران سوال مواجه خواهند بود. اگر مشتریان لوگوی جدید را نشناسند چه؟ اگر طرح جدید انتقادات شدیدی را در شبکه‌های اجتماعی به همراه داشته باشد چه؟ و اگر هویت برند با ظاهری تازه از بین برود چه؟ با بررسی این موارد، برندها باید یک حرکت محاسباتی انجام دهند. این دقیقاً همان کاری است که پپسی انجام می دهد.

در واقع، این برند چند سالی است که در حال برنامه ریزی یک کمپین تغییر نام تجاری است. با توجه به اینکه لوگوی قبلی پپسی مورد تمسخر قرار گرفت، تصمیم تغییر نام تجاری این برند یک حرکت خوشایند است.

این لوگو هنوز در سطح جهانی منتشر نشده؛ اما مردم در حال حاضر در مورد لوگوی جدید پپسی 2023 صحبت می کنند. آیا می خواهید در مورد طراحی و داستان پشت این تغییر نام تجاری بیشتر بدانید؟ پاسخ همه سوال های خود را همین مقاله بخوانید.

لوگوی جدید پپسی چه زمانی وارد بازار می شود؟

تا پایان 2023، پپسی لوگوی جدید و هویت بصری جدیدی را معرفی کرد. این برند همچنین یک تریلر تغییر نام تجاری در کانال یوتیوب خود منتشر کرد که در آن لوگوی جدید را منعکس می کرد.

این اولین ریبرندینگ پپسی در 14 سال گذشته است. لوگوی فعلی پپسی در سال 2008 معرفی شد و از آن زمان تاکنون تغییر چندانی نکرده است.

لوگوی جدید پپسی 2023 قرار است در پاییز 2023 به مخاطبان آمریکای شمالی برسد. اما بقیه جهان باید تا سال 2024 منتظر بمانند تا لوگوی تازه شده را در محصولات پپسی ببینند. این برند همچنین چند نسخه از لوگو را منتشر کرد که بر روی کامیون‌ها، تبلیغات محیطی و روی قوطی‌های پپسی ظاهر می‌شد. این یک راه عالی برای معرفی مشتریان با لوگوی جدید پپسی 2023 و ارائه یک نمای کلی از آنچه که باید از نظر طراحی و بسته بندی بازاریابی انتظار داشته باشید است.

برای درک اینکه چرا منتقدان و مصرف کنندگان به ریبرندینگ پپسی در سال 2023 علاقه نشان داده اند و برای درک بهتر فرآیند فکری که در این طراحی مجدد انجام شد، اجازه دهید نگاهی گذرا به تکامل لوگوی پپسی بیندازیم.

سیر تکاملی لوگو پپسی

در ادامه سیر تکاملی لوگو پپسی و نحوه تبلیغات این برند را بررسی کرده ایم.

نسخه ی ورد مارک (wordmark)

حدود 5 سال پس از عرضه به عنوان نوشیدنی براد، برند پپسی کولا در سال 1898 متولد شد. اولین لوگوی PEPSI، با علامت ترکیبی که امروزه می بینیم بسیار متفاوت بود. لوگوی پپسی 1898 یک علامت وردمارک بود. اگر لوگو شما را به یاد آرم کوکاکولا می اندازد، شما تنها نیستید.

👈 در سایت شایق بخوانید…درباره داستان کوکاکولا و بابانوئل

ریبرندینگ پپسی کولا

خوب، خواناترین فونت نیست. با این حال لوگو در آن زمان کار خود را کرد. اما تنها در عرض 5 سال از آن زمان، این برند به فونت ساده‌تری روی آورد که پاک‌تر به نظر می‌رسید و خواندن آن در بسته‌های نوشیدنی آسان‌تر بود. اما این کار با نسخه wordmark که آن روزها بسیار رایج بود ادامه یافت.

معرفی طرح رنگ امضا

امروزه رنگ قرمز را با کوکاکولا و ترکیب «قرمز و آبی» را با پپسی مرتبط می‌دانیم. این ترکیب رنگ مشخص در سال 1962 معرفی شد. رنگ‌ها از رنگ‌های پرچم ایالات متحده که در دهه 1950 روی درب بطری‌های پپسی نقش بسته بود، می‌آیند. لوگوی پپسی در سال 1962 همچنین اولین برندی بود که “کولا” را از نام تجاری خود حذف کرد.

معرفی کره زمین پپسی

برندسازی یک شبه اتفاق نمی افتد. این یک روند آهسته و پیوسته برای ساختن یک برند در یک زمان است. یک عنصر برند در یک زمان. وقتی به پپسی فکر می کنید، رنگ قرمز-آبی و کره ای شکل بودن پپسی، شاید دو عنصری باشد که به یاد می آورید. این لوگوی 1973 بود که امضای کره پپسی را در طراحی معرفی کرد.

ریبرند

حرکت علامت کلمه به بیرون

یکی از تغییرات عمده ای که در لوگوی پپسی منعکس شد، جابجایی علامت کلمه به خارج از کره زمین پپسی بود. لوگوی 1991 این روند را معرفی کرد.

اگرچه این یک تغییر عمده در طراحی بود، اما برند همچنان هویت خود را با حفظ طرح رنگ و کره زمین، که در آن زمان به یک شناسه برند تبدیل شد، حفظ کرد. در سال‌های بعد، بیشتر به‌روزرسانی‌های طراحی لوگو شامل تغییر موقعیت نام تجاری و معرفی یک نسخه اسکئومورفیک (نسخه سه بعدی لوگو) بود.

نسخه 2008 لوگوی پپسی

در سال 2008 پپسی یک تغییر نام تجاری بزرگ داشت و این بار چند گزینه در لوگو تغییر کرد. برای شروع، روند دهه ها طراحی سه بعدی کنار گذاشته شد و پپسی به سراغ طراحی تخت رفت. این زمانی بود که طراحی های دیجیتال به اجزای حیاتی در بازاریابی و مارکتینگ تبدیل شدند. همچنین چندین برند، طراحی‌های تخت را راحت‌تر و کاربردی تر می‌دانند تا هم در طرح‌های چاپی و هم در طرح‌های دیجیتال جا بیفتند.

اما نکته برجسته این به روز رسانی لوگو، تغییر جزئی در کره زمین پپسی بود. این بخش از طراحی به عنوان مورد نظر درک نشد. کره زمین چرخانده شد تا یک نوار مرکزی سفید را در خود جای دهد که به معنای لبخند است. با این حال، اینترنت مملو از جوک هایی پیرامون این طراحی جدید کره زمین پپسی بود. در حقیقت پپسی به شما لبخند میزند. 

لوگوی جدید پپسی 2023، نمای کلی از طراحی

لوگوی جدید پپسی 2023 یک بازگشت به لوگوی قدیمی است. لوگوی قدیمی پپسی با مقایسه جدید نشان می دهد که طراحی از هر نظر به روز شده است. اما این لوگو بسیار شبیه یک برداشت مدرن از نسخه 1973 است که جهان را با نام تجاری متمرکز معرفی کرد. بیایید به جنبه های برجسته لوگوی جدید پپسی نگاه کنیم.

کره ای ارتقا یافته، با تایپوگرافی جسورانه

قابل توجه ترین تغییر در لوگوی جدید پپسی این است که نام تجاری که برای چند دهه در یک گوشه یا زیر کره زمین نمایش داده شده، دوباره به مرکز منتقل شده است. لوگو نام برند را در اولویت قرار می دهد و آن را در جلو و مرکز طراحی قرار می دهد.

جنبه دیگری که در تضاد مستقیم با لوگوی قبلی است، استفاده از فونت های بزرگ در لوگوی جدید است. در مقایسه با نام تجاری با حروف کوچک در نسخه قبلی، به نظر می رسد یک عبارت جسورتر باشد.

علاوه بر این، عرض خط فونت نیز ضخیم تر و چشمگیرتر است. و این به معنای نشان دادن “ذهنیت جسورانه” برند است.

مائورو پورچینی، مدیر ارشد طراحی PepsiCo، هنگام صحبت در مورد تغییر نام تجاری، به USA TODAY اعلام کرد:

طراحی جدید نشان دهنده “انرژی، اعتماد به نفس و جسارت زیاد” است. همچنین با رنگ‌ها و فونت‌های به‌روز شده، موافق هستیم که این کار را به خوبی به انجام می رساند.

بخوانید و بدانید درباره ⬅️ افزایش آگاهی از برند

اگر به تاریخچه لوگوی پپسی نگاه کنید، کره زمین به یک عنصر متمایز تبدیل شده است. تصمیم برند برای حفظ این ویژگی شناخته شده تصمیم عاقلانه ای است. علاوه بر این، جزئیات “لبخند” که با واکنش آنلاین مواجه شد، برای نسخه کلاسیک حذف شده است. با این کار، این برند تقارن را در لوگوی خود باز می گرداند که آن را از نظر زیبایی شناختی جذاب تر می کند.

انتخاب رنگ شارپ تر

یکی دیگر از عناصر قابل توجه در لوگوی جدید پپسی 2023، طرح رنگ است. طراحان گرافیک پپسی این بار سنگ تمام گذاشته اند. این برند رنگ های خود را بدون تغییر شدید به روز کرده است. متوجه خواهید شد که رنگ آبی در لوگوی جدید بسیار اشباع‌تر و پررنگ‌تر از لوگوی قدیمی است.

در حالی که لوگوی قبلی با رنگ های خاموش برای رویکردی مدرن تر و جاودانه تر همراه بود، رنگ های جدید سرشار از انرژی هستند.

یکی دیگر از جزئیات کوچک اضافه شدن حاشیه مشکی به لوگو است. در واقع، استفاده از رنگ مشکی در این لوگو افزایش یافته است، از جمله نام تجاری که در نسخه های قدیمی لوگوی پپسی به رنگ آبی ظاهر شده است.

پپسی اخیراً با گام‌هایی که برای فشار دادن شکر صفر پپسی انجام می‌دهد، زیبایی‌شناسی مشکی را به کار می‌گیرد. در نتیجه، لوگوی جدید احتمالاً با این زیبایی شناسی جدید کاملاً هماهنگ است.

در ارتباط با این موضوع از خانم زهرا شایق نظراتی را پرسیده ایم. ایشان در ارتباط با تغییرات در لوگو اینطور اعلام کردند که:

وقتی تغییرات اساسی در لوگوی خود ایجاد می کنید، این احتمال وجود دارد که مشتریان فعلی شما طرح جدید را نشناسند، یا آن را به اندازه طرح قبلی دوست نداشته باشند. برای به حداقل رساندن احتمالات این واکنش ها، مهم ترین عناصر طراحی لوگوی خود را شناسایی و حفظ کنید. این می تواند رنگ ها یا فونت ها یا نماد یا نمادی باشد که مردم فوراً با نام تجاری شما مرتبط می شوند.

 

زهرا شایقمشاور کسب و کار

اما، آیا می خواهید لوگوی خود را بدون از دست دادن هویت برند خود دوباره طراحی کنید؟ این کار را به تیم شایق بسپارید.!

پتانسیل نوستالژی در امر مارکتینگ

در حالی که نسل جوان ممکن است لوگوی جدید پپسی 2023 را یک تغییر جدید جدید نسبت به لوگوی قبلی بدانند، نسل قدیمی‌تر که دهه‌ها از نوشیدنی کولا لذت می‌بردند، ممکن است حس نوستالژی را تجربه کنند. این به این دلیل است که لوگو یک ادای احترام به تاریخ برند است.

همانطور که چندی پیش بحث کردیم، لوگوی 2023 بسیار شبیه به لوگوی پپسی 1973 است که شامل استفاده از حروف بزرگ، تایپوگرافی پررنگ و نام تجاری است که در مرکز ظاهر می شود. با توجه به اینکه این اولین لوگوی نمادین جهان بوده و همچنین استقبال خوبی از سوی مشتریانش داشته، لوگوی جدید شانس خوبی برای کار دارد.

در واقع استایل کلی لوگو، استفاده از رنگ‌های اشباع شده و سایر جنبه‌ها نشان‌دهنده ادغام شدن لوگو قدیمی و جدید است.

علاوه بر این، مزیت استفاده از چنین ایده‌های نوستالژیک و بازگشت به فرمول‌های موفق قدیمی این است که امکان بازگرداندن مشتریان از دست رفته را باز می‌کنید. برای برندهایی مانند پپسی که روابط مشتری و برند برای چندین دهه ادامه دارد، چنین برندهای نوستالژیکی، می توانند معجزه کنند.

🔺نکته شایقی: هنگامی که در تلاش برای نهایی کردن یک موضوع یا سبک بصری برای برند خود هستید، مخاطب هدف خود را در نظر بگیرید. در مورد پپسی، داده ها نشان می دهد که اکثر مصرف کنندگان بالای 65 سال سن دارند. بنابراین، قطعاً تفاوتی در برند ایجاد می کند.

تحقیقات بازار، ابزار مخفی پشت ریبرندینگ پپسی

هنگامی که یک برند جهانی با یک لوگوی جدید ارائه می‌شود، اغلب پاسخ‌های مثبت یکپارچه نمی‌بینید. مردم یا در برابر تغییر مقاومت می کنند یا با آن جوک و میم می سازند. باز کردن نقدهای مختلف در برندسازی مجدد یک هنجار است. اما در مورد لوگوی جدید پپسی 2023، اکثر بررسی ها مثبت بوده است. میدانید چرا؟ این به دلیل یک ابزار مخفی است که پپسی این بار از آن استفاده کرد. تحقیقات بازار.

🟥پپسی برای ارائه یک استراتژی تغییر نام تجاری، از مشتریان خواست تا لوگوی برند را ترسیم کنند. اکثر نسخه‌هایی که توسط مشتریان طراحی شده‌اند، نام تجاری را در مرکز داشتند.

وقتی مائورو پورچینی در مورد لوگوی جدید با CNN صحبت کرد، توضیح داد که چگونه این برند تصمیم گرفت از بینش مشتریان خود استقبال کند. این برند هنگام نهایی کردن طراحی لوگو، نظرات مشتریان را در اولویت قرار داد و لوگوی جدید پپسی نتیجه این تحقیقات بازار است. وقتی به مشتریان خود گوش می دهید، هرگز نمی توانید اشتباه کنید. این یکی از دلایل بسیاری از بررسی های مثبت است که لوگوی جدید کسب کرده است.

تاثیر تبلیغات و موسیقی در تبلیغات

ایده دیگری که پپسی برای کمک به سرعت بخشیدن به لوگوی جدید خود در نظر گرفته است، همسو کردن طراحی و جلوه های بصری با ارتباط برند با موسیقی است.

برندهای مختلف زبان های ارتباطی متفاوتی دارند و موسیقی برای پپسی یکی بوده است. از حضور افراد مشهور در دنیای موسیقی گرفته تا تلاش‌هایی مانند آزمایشگاه موسیقی پپسی، راه‌های زیادی وجود دارد که این پیوند بین پپسی و موسیقی برقرار شد.

تریلر رونمایی از لوگوی پپسی نشانه هایی از هویت این برند گرفته و دارای یک لوگوی تپنده و موسیقی پس زمینه هیپ برای جذب انرژی است. انیمیشن ها و انتقال های موجود در تریلر نیز مطابق با موضوع است. این جزئیات کوچک در کنار هم به ایجاد هیجان در لوگوی جدید کمک می کند.

نتیجه گیری

مدت زمان زیادی از اعلام ریبرندینگ پپسی و تغییر لوگو آن نمی گذرد. این برند راه طولانی در پیش دارد. در حال حاضر، فقط مخاطبان آنلاین هستند که در جریان تغییر لوگو قرار گرفته اند. پس از آماده شدن بسته‌بندی جدید و هنگامی که نقاط تماس مشتری مانند خنک‌کننده‌های پپسی، لوگوی تازه‌سازی شده را نشان می‌دهند، دیدگاه گسترده‌تری در مورد پاسخ به لوگو در دسترس خواهد بود. اما با توجه به شالوده محکمی که طرح جدید بر روی آن ساخته شده است، احتمال کمتری وجود دارد که این ایده کنار گذاشته شود. اما، نظر شما در مورد لوگوی جدید پپسی چیست؟

آیا در حال برنامه ریزی یک کمپین تغییر نام تجاری برای برند خود هستید؟ برای طراحی مجدد لوگو و ایجاد گرافیک برای ترویج طراحی جدید به کمک نیاز دارید؟ با شایق تماس بگیرید.

به موفقیت شما، شایق هستیم 💙

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *