تبلیغ محیطی

تبلیغ محیطی را دست کم نگیرید | تبلیغ در محیط، یک راه نجات بخش!

همین ابتدا، با خودتان روراست باشید و به این سوال پاسخ دهید. شما در جایگاه یک مدیر یا صاحب یک بیزینس، چه هدفی دارید؟ آیا شما به دنبال کارآفرینی هستید؟ آیا داشتن یک کسب و کار و ریاست و مدیریت آن برای شما یک رویا بوده است؟ یا غیره . شما بگویید. شما با هر دیدگاهی که وارد دنیای بیزینس شده باشید، در نهایت برای یک هدف مبارزه و تلاش می کنید. آن هم جذب مشتری، فروش بیشتر و ارائه خدمت برای کسب سود بیشتر است. برای رسیدن به یک سود عالی، نیاز به مخاطب و تعداد بالایی از مردم دارید و برای داشتن مخاطبین بیشتر، لازم است شیوه های تبلیغاتی را امتحان کنید. یکی از روش های جذاب برای تبلیغات، تبلیغ محیطی است. بله! درست دیده اید. تبلیغات در محیط هنوز هم یک راه خوب و پربازده است. با شایق، در ادامه این مقاله همراه باشید تا با قدرت تبلیغات محیطی بیشتر آشنا شوید.  

تبلیغ محیطی

تعریفی برای تبلیغ محیطی

همین حالا که در حال مطالعه این مقاله هستید به این فکر کنید که به محض خروج از منزل، چند بار نگاهتان به بیلبورد، استرابورد، تلویزیون شهری و … می افتد و توجه تان به طور ناخودآگاه به آن ها جلب می شود؟ 

حتی شاید اگر کمی متمرکز شوید، نام، رنگ و یا حتی جملاتی که به شکل ناخودآگاه در اطرافمان مشاهده کرده اید را به خاطر آورید. این یک بازی ذهنی قدرتمندانه با نگاه شما مخاطبان است. 

بازی که ضمیر ناخودآگاه شما را درگیر می کند. درست همان چیزی که شما را وادار می کند، وقتی به یک مغازه برای خرید خوراکی مورد علاقه تان می روید، درست وقتی بین انواع و اقسام برند ها دچار سردرگمی شده اید، به طور اتفاقی به سمت یک برند آشنا تر بروید. برندی که اتفاقا دیروز عصر، هنگام خروج از منزل و در حاشیه خیابان، تبلیغات آن را به طور اتفاقی دیده اید.

خب. این درست همان کاری است که تبلیغات محیطی با ذهن همه مخاطبان انجام می دهد. 

تعریفی برای تبلیغات محیطی می توان ارائه داد. جالب است بدانید، در دیکشنری کمبریج، از تبلیغات خارج از خانه یا OOH یا (out of home) که در ایران بیشتر به نام تبلیغات محیطی یا تبلیغات بیلبوردی یا تبلیغات آفلاین از آن یاد می شود، آمده است:

” تبلیغاتی که مردم وقتی بیرون از خانه هستند، مثلاً در ساختمان ها یا وسایل حمل و نقل عمومی، آنها را می بینند یا می شنوند.
افراد خلاق برای تبلیغات خارج از خانه باید توجه داشته باشند که بیننده بیشتر اوقات در حال جابجایی است.”

چه تعریفی بهتر و جذاب تر از این؟

تبلیغ محیطی دیگر ناکارآمد است!

این یک سخن رواج یافته بین اکثر مدیران و صاحبان بیزینس می باشد. بیشتر افراد امروز عقیده دارند که تبلیغات محیطی یک روش قدیمی و سنتی است. این افراد تمام بودجه خود را به تبلیغات آنلاین، مثل شبکه های اجتماعی، سایت ها و … اختصاص می دهند. اما بهتر است بدانید. عملکرد متفاوت، رمز موفقیت است. 

تبلیغات به شیوه های آنلاین کار اشتباهی نیست. برعکس؛ همه ما می دانیم، جهان امروز با سرعت هرچه بیشتر رو به سوی دیجیتال شدن و آنلاین شدن دارد. اما این دیدگاه نباید موجب شود که اینطور فکر کنید که تبلیغات محیطی دیگر ناکارآمد محسوب می شود!. شاید شکل و شمایل آن به مرور زمان از تابلو های استند و یا کاغذ و پرچم و رنگ آمیزی به متد های دیجیتال و بروز تری تغییر پیدا کرده باشد؛ اما همچنان استفاده از تبلیغات محیطی یک راه مطمئن و پرطرفدار محسوب می شود. این روش همچنان جز روش های بسیار مهم و موثر در امر تبلیغات محسوب می شود و بسیاری از شرکت ها در کشور های اروپایی، آمریکایی و شرق آسیا، خیلی جدی به این امر نگاه می کنند. اما تبلیغات محیطی باید خیلی حرفه ای تر از باقی روش های تبلیغات به مخاطبین ارائه شود. چرا؟ از چه راهی؟ در ادامه مقاله به شما خواهیم گفت. 

روش های طراحی یک تبلیغ محیطی موثر

طراحی یک تبلیغ محیطی موثر و به یاد ماندنی اصلا کار راحتی نیست. با یک تبلیغ محیطی، شما فقط چند ثانیه فرصت دارید که در ذهن و ناخودآگاه مخاطب ماندگار شوید. جدا از انتقال واضح پیام برند شما، تبلیغات محیطی شما باید جالب و خاطره انگیز باشد و در روزمره کسانی که که آن را می‌بینند باید زنده شود.

همانطور که گفتیم، یکی از استراتژی های مهم کسب و کار، استفاده از تبلیغ محیطی می باشد. حتی به دلیل این که از دیگر تکنیک ها، کارایی بالاتری دارد. مورد توجه مدیران زیادی قرار گرفته است. پس هر چقدر بیشتر با این دست تبلیغات آشنا شوید، می توانید در این عرصه قدم های محکم تری برای رسیدن به موفقیت بردارید. 

دپارتمان تبلیغات محیطی شایق، یک سری راهکار و روش برای داشتن یک تبلیغ محیطی جذاب تر را به شما پیشنهاد می دهد که می تواند برای شما خیلی مفید باشد. در ادامه شما را دعوت می کنیم تا این اطلاعات را مطالعه نمایید. 

تبلیغ محیطی موثر به نقل از تیم شایق

اگر دوست دارید یک تبلیغ محیطی موثر و با کیفیت و امروزی داشته باشید، در همین ابتدا و قبل از هر کاری، یک تیم با انگیزه و خوش ذوق را برای این کار برگزینید و از توصیه ها و مشاوره های آن ها استفاده کنید.

در ادامه راهکارهای مناسبی را برای شما عنوان نموده ایم که می تواند برایتان مفید باشد. 

(در نظر داشته باشید، چاشنی تمامی این راهکار ها، داشتن خلاقیت بالا، چه در طراحی و چه در اجرا می باشد.)

  •  چیزی نگویید، فقط نشان دهید چه چیزی یاد دارید
  • طراحی فراتر از بیلبورد
  •  بیلبوردهای ارزان، بیلبورد های دیجیتال
  • نترسید و شوخ طبع باشید

یک فرصت ویژه برای شما ! مشاوره کسب و کار با زهرا شایق

 چیزی نگویید، فقط نشان دهید چه چیزی یاد دارید

خیلی وقت ها کارفرمایان به دنبال ارائه یک شعار خاص، یک متن تخصصی و یا تک جملات تکراری می گردند. اما بهتر است بدانید، خیلی وقت ها نشان دادن یک رنگ، نماد یا هرچیز به یادماندنی تر است. سعی کنید از رنگ ها و شیوه های جدید استفاده کنید. یک شیوه خلاقانه به کار ببرید و از تفاوت نترسید. در جهانی که همه شبیه به هم رفتار می کنند و مخاطبان باهوش تر از همیشه هستند، تفاوت است که به چشم می آید. حتی اگر احمقانه باشد! 

طراحی فراتر از بیلبورد

طراحی خود را به چارچوب یک استرابورد و بیلبورد محدود نکنید. خلاق باشید. گاهی از کادر بزنید بیرون. رنگ های عجیب و کمتر دیده شده استفاده کنید. از دود، رنگ، آب و آتش استفاده کنید. عجیب فکر کنید و نظر مخاطبین را جلب کنید. 

از محیط طبیعی استفاده کنید. نور را وارد تبلیغ خود کنید. روشی را استفاده کنید که با محیط اطراف هماهنگ شود. سعی کنید شیوه ها و دیدگاه قدیمی تان را تغییر دهید. 

بیلبوردهای ارزان، بیلبورد های دیجیتال

بیلبوردهای دیجیتال نه تنها روشی مدرن برای ایجاد آگاهی از برند هستند. آنها همچنین بسیار مقرون به صرفه هستند. زیرا چندین تبلیغ می‌توانند بیلبوردهای دیجیتال را به اشتراک بگذارند.

مانند سایر فناوری‌ها، تبلیغات دیجیتال را نیز می‌توان به راحتی برای ارتباط بهتر با مخاطبان بهینه کرد. دیجیتالی شدن همچنین به این معنی است که خلاقیت های تبلیغاتی خود را به طور مکرر تغییر دهید و تبلیغات خود را تازه و جذاب نگه دارید.

نترسید و شوخ طبع باشید

معمولا زمانی که مخاطبان با طنز و شوخی درگیر باشند، بیشتر توجه شان جلب می شود. پس برای استفاده از زبان طنز و شوخی، گارد نداشته باشید و کمی ریسک به خرج دهید. مطمئن باشید، نتیجه اثربخش خواهد بود. 

نتیجه گیری

با توجه به این مطلب، حتما متوجه اهمیت تبلیغ محیطی شده اید. امیدواریم که شما جزء دسته مخالفان تبلیغات محیطی نبوده باشید و یا اگر هم بوده اید، این دیدتان تغییر کرده باشد. 

جمع بندی که می توان در ارتباط با این نوع از تبلیغات گرفت، این است که شما نباید از چیزی ترس و واهمه داشته باشید. بهتر است که  ریسک کنید و خلاق باشید. 

می توانید با مراجعه به دپارتمان تبلیغات محیطی شایق، با نمونه کارهای انجام شده توسط ما آشنا شوید و در صورت تمایل سفارشتان را ثبت کنید. 

از توجه شما به این مقاله متشکریم. به موفقیت شما شایق هستیم. 💙

استرابورد نوعی تابلوی تبلیغاتی بزرگ‌ است که به‌طور معمول در جاده‌ها، خیابان‌ها و میدان‌ها از آن استفاده می‌شود. این تابلوها معمولاً از چوب، فلز، پلاستیک و یا فایبرگلاس ساخته می‌شوند. استرابوردها اغلب برای تبلیغ محصولات، خدمات و رویدادهای فرهنگی و تفریحی به کار می‌روند.

در اصطلاح تبلیغات محیطی به هر گونه تبلیغ که خارج از نقطه نهایی خرید مشتری یعنی همان POP انجام می شود. در اصول بازاریابی و فروش محصولات معمولاً نقاط کوری وجود دارند که می توان از آنها به عنوان یک نقطه خارج از محدوده برای انجام انواع تبلیغات استفاده کرد. با توجه به مزایایی که تبلیغات محیطی دارد، معمولاً شرکت ها و سازمان های مختلف از این نوع تبلیغات استفاده می کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *